Питання боротьби з нелегальною працею було обговорено під час зустрічі т.в.о. Голови Харківської ОДА та начальника ГУ Держпраці у Харківській області

25 серпня 2021

Сьогодні відбулася робоча нарада т.в.о. Голови Харківської обласної державної адміністрації Олександра Скакуна, начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Володимира Рожанського та заступника начальника управління-начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб та інших нормативно-правових актів Ярослава Мельника.

Метою зустрічі стало питання боротьби з нелегальною працею на Харківщині.

Т.в.о. Голови ХОДА Олександр Скакун відзначив, що питання виведення праці із «тіні» та отримання працівниками заробітної плати «у конвертах» знаходиться на постійному контролі.

Присутніми було розглянуто здійснення посадовими особами ГУ Держпраці у Харківській області  заходів державного контролю у формі інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання, які мають ризики використання незадекларованої праці – будівельної галузі та сільського господарства, також проведення з представниками ГУ ДПС у Харківській області спільних інспекційних заходів стосовно належного оформлення трудових відносин у сферах торгівлі, організації і тимчасовому розміщуванні харчування.

«До всіх роботодавців, що допускають до роботи працівників без оформлення трудових відносин, застосовані заходи притягнення до відповідальності відповідно до чинного законодавства, зокрема застосовано попередження щодо платників єдиного податку першої-третьої групи та складено постанов про накладення штрафу до інших роботодавців відповідно до абзацу другого частини другої статті 265 КЗпП України на суму 8640000 грн.», – зазначив начальник Головного Управління Володимир Рожанський.

Про результати кампанії з детінізації ринку праці та постійної інформаційної роботи, яка ведеться з метою роз’яснення переваг офіційного працевлаштування для працівників та застереження роботодавців від використання нелегальної праці, доповів  заступника начальника управління Ярослав Мельник, який відмітив що кількість працівників, з якими укладено (оформлено) трудовий договір, у тому числі за результатами інспекційних відвідувань,  інформаційно-роз’яснювальної роботи складає 1117 осіб.

Наприкінці наради присутніми було визначено найефективніші напрямки щодо спільної боротьби з неофіційним працевлаштуванням.