1 травня – Міжнародний день праці

01 травня 2021

Міжнародний день праці — свято, що відзначається 1 травня в 143 країнах світу (зокрема, в Україні).

В цей день згадується боротьба найманих працівників за свої права, зокрема, скорочення тривалості робочого дня до 8 годин та підвищення заробітної плати. Саме 1 травня 1886 року сотні тисяч робочих найбільших промислових центрів США вийшли на протест, вимагаючи впровадження восьмигодинного робочого дня.

В Україні День робітничої солідарності вперше відзначили у Львові — 1890 року. На схід від Збруча це вперше сталося 1900 року. День Праці також був державним святом в Українській Народній Республіці. У 2017 році Верховна Рада України внесла зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, відповідно до яких «День міжнародної солідарності трудящих» було перейменовано на «День праці».

Вітаємо з Першотравнем –днем солідарності та взаємної підтримки трудящих усього світу у прагненні жити в мирному, демократичному суспільстві.

Нехай це свято додасть всім наснаги, оптимізму і впевненості у власних силах, щоб праця і потужна робота отримували щиру вдячність та будь-яка справа була  доведена до кінця.

Бажаємо всім довгих років життя, міцного здоров’я, добра та злагоди в родинах!