19 неофіційно працевлаштованих працівників виявлено посадовими особами ГУ Держпраці у Харківській області на підприємстві, діяльністю якого є виробництво взуття

25 серпня 2021

Інспекторами праці Головного управління Держпраці у Харківській області проведено захід державного контролю у формі інспекційного відвідування на предмет оформлення трудових відносин згідно чинного законодавства про працю підприємства, видом діяльності якого є виробництво взуття.

Станом на день заходу державного контролю було встановлено, що кількість застрахованих осіб за даними Пенсійного Фонду України становить 1 особа.

Під час інспекційного відвідування було опитано понад 20 осіб, які працюють у даного суб’єкта господарювання. На вимогу посадовцям були надані документи щодо працевлаштування даних осіб.

За результатами заходу встановлено порушення вимог частини третьої статті 24 КЗпП України, а саме: 19 працівників  було допущено до роботи  без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Інспекторами праці було проведено роз’яснювальну роботу з працівниками стосовно переваг офіційного працевлаштування. Наголошено, що незадекларована праця:

  • не захищає від звільнення;
  • не гарантує оплату;
  • не захищає трудові та соціальні права!

Адміністрації підприємства було видано Припис щодо усунення виявлених порушень вимог чинного законодавства про працю.