27 листопада – День пам’яті жертв Голодомору

27 листопада 2021

День пам’яті жертв Голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що відзначається у четверту суботу листопада. Вперше запроваджений Указом Президента України у 1998 році.

Українці пережили три хвилі голодомору: 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947.

28 листопада 2006 року Законом України Голодомор 1932-1933 років був визнаний геноцидом українського народу.

День пам’яті жертв Голодоморів покликаний закарбувати в народній пам’яті страшну трагедію українського народу, передати цю пам’ять наступному поколінню та  згадати людей, які загинули від штучного голоду.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні, організовуються інформаційні заходи та проекти про голодомори. Цьогорічна інформаційна кампанія особливий акцент робить на темі дітей як найвразливішій категорії жертв геноциду, які становлять майже половину загиблих.

О 16 годині після загальнонаціональної хвилини мовчання по всій Україні відбудеться акція «Запали свічку», участь у якій можна взяти, запаливши свічку в своєму вікні.

Голодомори – це трагічні сторінки історії України, яка не має терміну давності. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу.

Вшануймо пам’ять жертв Голодоморів в Україні!