Другий апеляційний адміністративний суд підтримав правову позицію Головного управління Держпраці у Харківській області

31 березня 2021

У липні 2020 року посадовими особами Головного управління Держпраці у Харківській області було проведено позаплановий захід державного контролю суб’єкта господарювання ТОВ «БЕЛВІТ» на предмет додержання вимог законодавства про працю.

В ході реалізації контрольних повноважень було встановлено наявність на підприємстві низки порушень трудового законодавства відносно особи, яка звернулась із зверненням до Управління Держпраці.

Так, за результатами проведеного заходу уповноваженою посадовою особою Управління Держпраці було складено припис про усунення виявлених порушень.

Не погодившись із зазначеним приписом, суб’єкт господарювання звернувся до суду.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2020 року у задоволенні адміністративного позову суб’єкту господарювання було  відмовлено у повному обсязі.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 31 березня 2021 року апеляційну скаргу позивача залишено без задоволення, а рішення Харківського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2020 року залишено без змін.

Оцінивши всі доводи апеляційної скарги та заперечення проти останньої колегія суддів встановила, що обов`язковою умовою визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними є доведеність позивачем порушення його прав та охоронюваних законом інтересів цими діями. Проте, доводи позивача в частині «вчинення посадовою особою протиправних дій» не підтверджені належними доказами у розумінні ст.73-76 КАС України, а отже не відповідають обставинам фактичної дійсності. Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, на підставі яких посадовою особою Управління Держпраці були встановлені факти порушення підприємством трудового законодавства зокрема, порушення пункту 2.5  глави 2 Інструкції про  порядок  ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці   України,  Міністерства  юстиції  України  і  Міністерства соціального захисту населення України N 58 від 29.07.93 р. (далі – Інструкція №58),  порушення ч.2 ст.30, ст. 24 Закону України «Про оплату праці», порушення ч.1 ст. 47,  ч.5 ст.79, ч.5 ст.80, ст. 115, ч.1 ст.116, ч.1 ст. 128, ст. 129, ч. 1 ст. 142  КЗпП України, ст. 21 ЗУ «Про відпустки», колегія суддів дійшла до висновку про правомірність складання посадовою особою відповідача припису про усунення виявлених порушень.

Отже, Управлінням Держпраці  належним чином доведено правомірність винесеного посадовою особою припису у відношенні ТОВ «БЕЛВІТ».