Фахівці Управління Держпраці розпочали проведення планової перевірки в УКРАЇНСЬКОМУ ДЕРЖАВНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

30 квітня 2021

30 квітня 2021 року, на виконання річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік, фахівцями відділу нагляду в машинобудуванні, енергетиці, в АПК та СКС управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Харківській області під головуванням т.в.о. першого заступника начальника управління Дмитра Гриня було розпочато планову перевірку дотримання вимог законодавства про охорону праці в УКРАЇНСЬКОМУ ДЕРЖАВНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ.

Суб’єкт господарювання здебільшого спеціалізується на наданні послуг з вищої освіти, друкуванні іншої продукції, комплексного обслуговування об’єктів, професійно-технічної освіти, інших видів освіти.

Під час проведення заходу, комісією буде перевірено стан додержання вимог законодавства про охорону праці, зокрема, безпечна експлуатація та ремонт (технічного обслуговування) засобів виробництва – машин і механізмів, устаткування, комп’ютерної та оргтехніки, які задіяні у виконанні технологічних процесів, що є ключовими чинниками попередження виробничого травматизму під час надання послуг з вищої освіти.

Особлива увага акцентується на необхідності додержання вимог таких нормативно-правових актів:

– НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»;

– НПАОП 0.00-4.15-98 «Положення про розробку інструкцій з охорони праці»;

– НПАОП 0.00-4.21-04 «Типове положення про службу охорони праці»;

-«Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів.

Перед початком перевірки з працівниками підприємства було проведено роз’яснювальну роботу щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, проінформовано стосовно переваг офіційного працевлаштування та неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин належним чином.  Також фахівцями Управління Держпраці було наголошено на виконанні протиепідемічних заходів у період карантинних обмежень з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, під час виробничого процесу в місцях, де відбувається та/або може відбуватися значна кількість контактів між працівниками.

За результатами проведеного планового заходу державного нагляду (контролю) буде складено Акт перевірки та вручені для обов’язкового виконання Приписи.