ГУ Держпраці у Харківській області – учасник Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Трудові ресурси»

21 липня 2021

20-21 липня 2021 року за підтримки Офісу Президента та Уряду України в м. Києві відбувся Всеукраїнський Форум «Україна 30. Трудові ресурси».

Учасниками Форуму стали перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки України Олексій Любченко, міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов, радник президента України з питань економіки Олег Устенко, заступник керівника Офісу Президента Юлія Свириденко, Надзвичайний і Повноважний посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Португальській Республіці Інна Огнівець, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Елла Лібанова, представники міністерства інфраструктури, Державної служби зайнятості, Державної служби України з питань праці, а також народні депутати.

Від Головного управління Держпраці у Харківській області участь у заході взяв заступник начальника управління-начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб та інших нормативно-правових актів Ярослав Мельник.

У перший день на панельних дискусіях Форуму були розглянуті питання ринку праці в Україні,  зокрема державні програми для подолання безробіття, державна візія з повернення трудових мігрантів та зміни на ринку праці, які відбуваються  під час пандемії коронавірусу.

Другий день Форуму було присвячено темі змін на ринку праці та трудових відносин на вимогу часу.

Спікерами було обговорено, які зміни чекають трудове законодавство, цифровізацію як невід’ємну складову сфери трудових відносин, а також Європейську соціальну хартію та Конвенцію Міжнародної організації праці, як орієнтири для забезпечення соціальних стандартів та зайнятості населення в Україні.