Інспекційні відвідування з питань незадекларованої праці тривають

11 вересня 2020

На виконання доручення Кабінету Міністрів України з 01 вересня 2020 року Держпраці розпочаті проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених працівників.

Так на одному із торгівельних підприємств, яке має розгалужену мережу торгівельних точок продуктами харчування виявлено 16 працівників, які  працювали не офіційно.

Довідка:

Фінансова відповідальність (передбачена ст. 265 КЗпП).

Оскільки штрафи за порушення трудового законодавства мають прив’язку до розміру мінімальної заробітної плати, їх розмір з 1 вересня 2020 року збільшився, у зв’язку із ухваленням 25 серпня 2020 року Верховною Радою змін до держбюджету про підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн.

За допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час при його повній зайнятості на підприємстві, виплату зарплат «в конверті» підприємство/ФОП на І-ІІІ групі оподаткування отримає лише попередження, а підприємство/підприємець на ІV групі або загальній системі оподаткування сплатить 10 мінімальних заробітних плат (з 01.09.2020 року – це 50 тис.грн). За повторне порушення протягом двох років доведеться сплатити 30 мінімальних заробітних плат (150 тис.грн відповідно).

За недопущення до проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених працівників та зарплати «у конвертах» штраф – 16 мінімальних заробітних плат (80 тис.грн.)

Адміністративна відповідальність (передбачена ст. 41 КпАП).

Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), допуск до роботи іноземця або особи без громадянства без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства карається штрафом від 500 до 1000 нмдг (від 8,5 тис.до 17 тис. грн). У разі повторного вчинення порушення протягом року — штраф від 1000 до 2000 нмдг (від 17 тис.до 34 тис. грн).

Пам’ятайте, що незадекларована праця – не захищає від штрафу!