Харківський окружний адміністративний суд підтримав правову позицію Управління Держпраці щодо ТОВ «НВП ПРОМБЕЗПЕКА»

28 грудня 2020

Головне Управління Держпраці у Харківській області звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство Промбезпека» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Під час розгляду справи судом було встановлено, що посадовими особами Головного управління Держпраці у Харківський області у період з 13.03.2020 по 17.03.2020  проведено планову перевірку суб’єкта господарювання на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно – правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

Під час проведення перевірки ТОВ «НВП Промбезпека» були встановлені порушення, які створюють загрозу життю та здоров`ю працюючих. У зв`язку з наведеним, Управління Держпраці просило задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, звернув увагу на те, що ТОВ “НВП Промбезпека” не надано доказів на усунення встановлених посадовими особами Управління Держпраці порушень, перелік яких викладений в акті перевірки. Так, порушення в організації виконання газонебезпечних робіт нерідко стають причинами нещасних випадків.

Враховуючи вищевикладене, суд вирішив:

«Адміністративний позов Головного управління Держпраці у Харківській області до ТОВ “НВП ПРОМБЕЗПЕКА” про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду – задовольнити в повному обсязі.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до ТОВ “НВП Промбезпека” до усунення порушень, шляхом зупинення виробництва (виготовлення), виконання робіт, експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме:

 1)заборонити суб’єкту господарювання виконання робіт із проведення навчання з нормативно-правових актів працівникам інших суб’єктів господарювання;

2) заборонити суб’єкту господарювання виконання газонебезпечних робіт;

3)заборонити експлуатацію мережі електропостачання в одному з орендованному приміщенню.