Харківський окружний адміністративний суд визнав постанову Головного управління Держпраці у Харківській області про накладення штрафу законною

09 вересня 2020

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2020 року у задоволенні адміністративного позову ФОП щодо визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу у розмірі 188 920,00 грн. відмовлено у повному обсязі.

В лютому 2020 року посадовими особами Головного управління Держпраці у Харківській області було проведено захід державного контрою у формі інспекційного відвідування в ході якого було встановлено чотирьох працівників, які виконували роботу офіціанта, бармена, кухара та технічного працівника, останніх  було опитано та зафіксовано на засіб відеофіксації.

Суб’єкт господарювання не надав уповноваженим посадовим особам доказів зокрема трудових договорів, повідомлень про прийняття вищезгаданих працівників на роботу на підтвердження належного виконання суб’єктом господарювання приписів ч.3 ст. 24 КЗпП України.

Суд зазначив, що відсутність документів, зокрема трудового договору, суд сприймає у якості опосередкованого доказу правильності викладених в акті перевірки суджень контролюючого органу про існування між підприємством та громадянами фактичних трудових відносин без письмового оформлення. Судом було достеменно встановлено, що характер виконуваної роботи усіх встановлених в ході інспекційного відвідування громадян повністю співпадає саме з напрямом діяльності суб’єкта господарювання. Отже, дослідивши усі юридично значущі обставини по справі, суд дійшов висновків про те, що станом на час проведення інспекційного відвідування ФОП було порушено приписи ч.3 ст.24 КЗпП України у відношенні чотирьох працівників.

Таким чином, у даному випадку Управління Держпраці  мало усі правові підстави винести постанову про накладення штрафу за абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП України та застосувати до суб’єкта господарювання фінансову санкцію.

Отже, суб’єкту господарювання доведеться сплатити штраф у розмірі 188 тис.920грн. (сто вісімдесят вісім тисяч  дев’ятсот двадцять грн.)00 коп.