На Харківщині посилена інформаційно-роз’яснювальна робота щодо недопущення інфікування медичних працівників COVID-19

13 жовтня 2021

Начальником відділу з питань гігієни праці Головного управління Держпраці у Харківській області Максимом Литвиненком спільно з заступником директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Ігорем Волченком проведено ZOOM-конференцію з залученням керівників та відповідальних осіб 69 закладів охорони здоров’я м. Харкова.

Під час заходу розглянуто питання дотримання вимог «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого Постановою КМУ від 17.04.2019 за №337. Зазначено, що лабораторно підтверджені випадки інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19 (надання медичної допомоги хворим на інфекційні хвороби, роботи з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, дезінфекційні заходи тощо) розслідуються, як випадки гострого професійного захворювання.

У ході наради також наголошено про необхідність своєчасного направлення повідомлення про нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння) за встановленою формою за випадками інфікування медичних працівників, які інфікувались COVID-19 під час надання медичної допомоги хворим на інфекційні захворювання, проводили роботи з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, здійснювали дезінфекційні роботи тощо з забезпеченням належного розслідування цих випадків.

Проаналізовано роботу закладів у частині забезпечення своєчасного повідомлення про випадок інфікування та проведення розслідування.

Проінформовано про необхідність дотримання об’єктивності, неупередженості та всебічності при проведенні розслідувань гострих професійних захворювань та епідрозслідувань зазначених випадків.