На Харківщині тривають позапланові перевірки АЗС. Фахівцями Управління Держпраці вже перевірено понад 300 об´єктів

21 травня 2021

Головним управлінням Держпраці у Харківській області у зв’язку з наявними системними порушеннями, що мають значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров′я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, проводяться   позапланові  заходи  державного нагляду (контролю)  за додержанням вимог у сфері охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці та оформлення трудових відносин на суб’єктах господарювання, основною діяльністю яких є оптова та роздрібна торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.

Фахівцями Управління Держпраці вже перевірено понад 300 автозаправних комплексів.

Під час перевірок було виявлено близько 2000 порушень вимог законодавчих та нормативних актів з охорони праці та промислової безпеки, які можуть привести до негативних наслідків.

У зв’язку з виявленням порушень, керівникам підприємств в Актах перевірок надано попередження про необхідність негайного зупинення робіт, обладнання, відсторонення працівників від своїх обов’язків.

На даний час фахівцями Управління Держпраці проводяться позапланові заходи  на таких суб’єктах господарювання: ТОВ «АГРОХОЛДИНГ-С», ТОВ «НАДЕЖДА РИТЕЙЛ», ПП «МАРШАЛ», ТОВ «ТАТНЄФТЬ  – УКРАЇНА», ТОВ «КРАСНОКУТСЬКИЙ АГРОШЛЯХБУД», ТОВ КОМПАНІЯ «РЕАЛПАКС».

Посадовцями зазначається, що безпечна експлуатація об’єктів, споруд і обладнання автозаправних станцій (АЗС) забезпечується виконанням вимог законодавства України з охорони праці, нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема НПАОП 0.00-1.41-88 «Загальні правила вибухобезпеки для вибухопожежонебезпечних, хімічних, нафтохімічних і нафтопереробних виробництв», реєстрації та взяття на облік  ємностей для зберігання паливно-мастильних матеріалів, наявності дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію  (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Окрема увага приділяється проходженню працівниками АЗС спеціалізованого навчання з виконання робіт підвищеної небезпеки.