На території Київського району м. Харкова проведено превентивно – роз’яснювальну роботу

10 вересня 2020

З метою попередження негативних наслідків за порушення трудового законодавства, на території Київського району активно проводиться превентивно – роз’яснювальна робота серед  суб’єктів господарювання та осіб, які займаються підприємницькою діяльністю.

Роз’яснюються наслідки використання не узаконених  трудових відносин, попереджається про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про працю.  Доведено, що з  1 вересня 2020 року підвищено рівень мінімальної заробітної плати до 5000 грн., отже, і зростуть штрафи. Адже за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) передбачено штраф  – 10 розмірів мінімальної зарплати, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. На сьогоднішній день – це 50 000 грн.

Нагадуємо, з 1 вересня 2020 інспекторами праці  Державної служби України з питань праці проводяться інспекційні перевірки суб’єктів господарювання з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

У зону ризику потрапляють суб’єкти господарювання, в яких:

  • обсяг наданих послуг (виконаних робіт) не відповідає фактичній чисельності найманих працівників;
  • відбулося зменшення кількості найманих працівників під час карантину;
  • відсутня позитивна динаміка працевлаштування після пом’якшення карантинних заходів;
  • приховуються трудові відносини шляхом заміни їх іншими видами цивільних або господарських відносин.

До 01.09.2020 усі роботодавці   мали можливість переглянути правильність оформлення трудових відносин з найманими працівниками, а особи, які займалися підприємницькою діяльність без її реєстрації – узаконити свою підприємницьку діяльність.

Отже, роботодавцям слід бути пильними та організовувати свою діяльність у рамках законодавства. В свою чергу працівникам варто замислитися про безпеку своєї праці.