Набули чинності зміни до Положення про порядок надання гірничих відводів

08 лютого 2024

Набули чинності зміни до Положення про порядок надання гірничих відводів, які було затверджено постановою КМУ від 09 січня 2024 року № 68 «Про внесення змін до Положення про порядок надання гірничих відводів», затвердженого постановою КМУ від 27 січня 1995 р. № 59.

Оновлене Положення встановлює порядок надання гірничих відводів (частини надр) користувачам на території України для розробки родовищ корисних копалин підземним способом (шахтами та рудниками).

Зокрема, до Положення внесено такі зміни:

1. Надано зразок заяви на одержання (переоформлення) гірничого відводу (додаток 11).

2. Проекти гірничих відводів розробляються спеціалізованими проектними організаціями або спеціалізованими підрозділами гірничодобувних підприємств, фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які мають у своєму складі не менше одного працівника з відповідною спеціальністю 184 «Гірництво» («Маркшейдерська справа», «Розробка родовищ та видобування корисних копалин (за способом видобування – підземний)».

3. Для одержання гірничого відводу підприємство чи громадянин (або уповноважена особа) подають заявку особисто або надсилають рекомендованим листом з описом вкладення до адміністратора центру надання адміністративних послуг або органу, що надає гірничий відвід, після погодження заявки територіальним органом Держпраці (за місцем розташування об’єкта надрокористування).

4. Розрахунок меж і розмірів гірничого відводу виконується в Державній геодезичній референтній системі координат УСК-2000.

5. У разі консервації гірничодобувного об’єкта на строк більше ніж п’ять років або його ліквідації акт про надання гірничого відводу повертається у 30-денний строк після оформлення актів приймання виконаних ліквідаційних робіт органу, який його надав, або його правонаступнику.

Прийняття змін сприятиме врегулюванню питань щодо надання та переоформлення актів про надання гірничих відводів для розробки родовищ корисних копалин підземним способом.

Одночасно скасовано одержання гірничого відводу для розробки родовищ корисних копалин відкритим способом (кар’єрами, розрізами), через свердловини (мінеральні води, вуглеводні), методом вилуговування (солі, бішофіт тощо) та для будівництва і експлуатації підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі на континентальному шельфі та у виключній (морській) економічній зоні.