Переваги офіційного працевлаштування обговорено з працівниками МАЛОДАНИЛІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

13 січня 2022

Під час здійснення посадовими особами управління з питань праці Головного управління Держпраці у Харківській області позапланового заходу державного нагляду (контролю) відносно додержання законодавства про працю у МАЛОДАНИЛІВСЬКІЙ СЕЛИЩНІЙ РАДІ було проведено інформаційну роботу щодо переваг офіційного працевлаштування.

Працівникам установи було наголошено на проведенні з мешканцями громади роз’яснювальної роботи по легалізації праці з метою як підвищення рівня обізнаності, рівня та якості захищеності працюючого населення, так і збільшення надходжень до бюджету.

Зазначено, що офіційне оформлення трудових відносин є взаємовигідним як для суб’єктів господарювання, так і для їх працівників, а ризики та наслідки від використання праці без належного її оформлення значно перевищують можливі вигоди, пов’язані з економією коштів щодо сплати податків і внесків, витрат на охорону праці.

Посадовці виділили основні переваги офіційного працевлаштування для працівників, а саме:

  •  регулярне отримання заробітної  плати;
  •  страхування на випадок безробіття;
  • страхування на випадок тимчасової непрацездатності;
  • організація роботодавцем безпечних та здорових умов праці;
  • інші соціальні гарантії.

Також, увагу представників громади було привернуто до наслідків незадекларованої праці для держави в цілому, зокрема скорочення надходжень до держбюджету і фондів соціального страхування; нестача коштів для надання держпослуг, сплати пенсій, лікарняних; зменшення іноземних інвестицій; необхідність підвищення податків.

Постери з інформацією щодо переваг офіційного працевлаштування було роздано присутнім на заході та розміщено на інформаційній дошці Дергачівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості.