Під час обласного семінару було підбито підсумки колдоговірної кампанії 2020 року та визначено завдання на 2021 рік

18 лютого 2021

18 лютого 2021 року Об’єднанням профспілок Харківської області, на виконання Постанови Виконкому ОПХО від 08.12.2020 № В-10-1, та з метою недопущення погіршення соціально-трудових відносин працівників проведено обласний семінар на тему: «Підсумки колдоговірної кампанії 2020 року та завдання на 2021 рік».

У зв’язку з обмеженнями, передбаченими карантинними заходами через захворюваність коронавірусною хворорбою COVID-19, захід було проведено онлайн – в режимі відео конференції.

Від Головного управління Держпраці у Харківській області участь у роботі семінару було прийнято Наталією Фірсовою, яка проінформувала присутніх щодо проведення Управлінням Держпраці активної роз’яснювальної роботи з підприємцями Харківщини, безробітними, інформування їх про переваги легального працевлаштування, соціальну захищеність при “офіційному працевлаштуванні”, а також  про види договорів, їх переваги та недоліки. Окремо, було відмічено, що у засобах масової інформації і на офіційному веб-сайті Головного Управління систематично публікуються матеріали з питань погашення заборгованості із заробітної плати, сприяння легалізації заробітної плати та трудових відносин на суб’єктах господарювання області, притягнення роботодавців до фінансової відповідальності за порушення законодавства про працю та зайнятість.

Наталія Фірсова зазначила, що протягом 2020 року фахівцями Управління Держпраці було:

– проведено 947 заходів державного нагляду (контролю) та перевірок з питань додержання законодавства про працю;

– винесено 531 припис для усунення встановлених порушень;

– складено та передано до суду 113 протоколів;

– винесено 37 постанов за ознакою ст. 188-6 КУпАП про накладання штрафу на загальну суму 50,6 тис. грн.;

– складено 175 постанов про накладення штрафу відповідно до статті 265 КЗпП України на загальну суму 31,9  млн. грн., з них 28,6 млн. грн. (89,7 % від загальної суми накладених штрафів) – штрафи за неоформлених працівників;

-внесено 380 пропозицій про притягнення керівників до дисциплінарної відповідальності та 300 матеріалів перевірок направлено до правоохоронних органів.

В добровільному порядку за ознакою ст. 265 КЗпПУ сплачено 3,7 млн. грн.

Крім того, протягом звітного періоду було проведено 73 інспекційних відвідувань на 65  підприємствах, на яких має місце заборгованість із виплати заробітної плати. По проведеним інспекційним відвідуванням було вжито 128 заходів реагування, зокрема 62 матеріали направлено до правоохоронних органів за результатами виявлених грубих порушень законодавства про працю. По 7 з них внесені відомості до Єдиного Державного Реєстру досудових розслідувань.

Також, відносно керівників підприємств було складено 8 протоколів про адміністративні правопорушення за ознаками ч.1 ст.41 КУпАП, які направлені до суду. Винесено 22 постанови за ознакою ст. 188-6 КУпАП про накладення штрафів на загальну суму 30,6 тис. грн. за невиконання вимог приписів та створення перешкод в діяльності державних інспекторів праці.

В ході проведення перевірок на підприємствах погашена заборгованість на загальну суму 35,6 млн. грн.

Окрім, звітувань про проведену роботу у 2020 році, присутніми було визначено пріоритетні напрямки роботи щодо легалізації праці та боротьби з отриманням працівниками заробітної плати «у конвертах».