Працівникам ТОВ «ВАЛКІВСЬКИЙ МОЛОКОЗАВОД» – про попередження виробничого травматизму

22 лютого 2021

З 17 лютого 2021 року триває планова перевірка дотримання вимог законодавства з охорони праці в ТОВ «ВАЛКІВСЬКИЙ МОЛОКОЗАВОД», основним напрямком діяльності якого є перероблення молока, виробництво масла та сиру.

Комісією, під головуванням заступника начальника управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки – начальника відділу нагляду в машинобудуванні, енергетиці, в АПК та СКС управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Харківській області Вячеслава Кабиша, перевіряється стан додержання вимог законодавства про охорону праці суб’єктом господарювання, а саме: організація проведення навчання, перевірки знань з питань охорони праці та допуск до виконання робіт працівниками підприємства; своєчасне проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників; безпечна експлуатація та ремонт (технічного обслуговування) засобів виробництва, зокрема машин і механізмів, які задіяні у виконанні технологічних процесів з перероблення молока, виробництва масла та сиру тощо, що є ключовими чинниками попередження виробничого травматизму.

В першу чергу фахівцями Управління Держпраці було акцентовано на необхідності додержання працівниками підприємства вимог:

  • НПАОП 15.5-1.05-99 «Правила охорони праці для працівників підприємств по переробці молока»;
  • НПАОП 15.0-3.03-98 «Типові норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам м’ясної і молочної промисловості».

Також було порушено питання щодо проведення Декларування та отримання Дозволів на застосування та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; своєчасного проведення експертних обстежень та технічних оглядів.

Фахівцями Управління Держпраці наголошено, що організація керівником підприємства безпечних умов праці, навчання та підвищення рівня знань працівників з питань охорони праці, дотримання ними вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці під час виконання робіт забезпечують ефективну профілактичну роботу щодо запобігання аварій і травматизму на виробництві.

Працівникам також було нагадано про дотримання карантинних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, під час виробничого процесу в місцях, де відбувається та/або може відбуватися значна кількість контактів між працівниками.

Планова перевірка триватиме по 01 березня 2021 року. За результатами заходу державного нагляду (контролю) буде складено Акт перевірки.