Проведено онлайн-конференцію щодо організації охорони праці у будівельній галузі

05 січня 2021

05 січня 2021 року для профільних фахівців та керівників структурних підрозділів територіальних органів Державної служби України з питань праці відбулася онлайн-конференція щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці суб’єктами господарювання будівельної галузі.

Під час проведення заходу було зазначено, що з метою покращення умов праці необхідно забезпечити додержання суб’єктами господарювання будівельної галузі Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України 23.06.2017 №1050, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08.09.2017 за №1111/30979 (далі – Мінімальні вимоги).

Особливу увагу присутніх було зосереджено на вимогах стосовно:

  • організації управління охороною праці на будівельному майданчику;
  • обов’язків і відповідальності замовників щодо організації охорони праці на будівельному майданчику;
  • обов’язків координатора з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації будівництва, зокрема врахування всіх необхідних вимог з охорони праці, що стосуються конкретного будівельного майданчика та тих робіт, які будуть на ньому виконуватись, окремо передбачивши в ньому детальні заходи з охорони праці щодо виконання будівельних робіт, зазначених у переліку будівельних робіт, при виконанні яких існує підвищений ризик для життя і здоров’я працівників;
  • обов’язків координатора з питань охорони праці на стадії будівництва;
  • розробки плану з охорони праці будівельного майданчика та його виконання з урахуванням вимог державних будівельних норм ДБН А.3.2-2-2009 «Система стандартів безпеки праці. Охорона праці і промислова безпека у будівництві»;
  • надання попередньої інформації про виконання будівельних робіт.

Увага! Якщо змінюються умови проектної документації або умови будівництва, план повинен бути скорегований. Проектно-технологічна документація не може замінювати план.

Посадовим особам Управлінь Держпраці було наголошено на необхідності систематичної організації та проведенні інформаційно – роз’яснювальних заходів для суб’єктів господарювання будівельної галузі стосовно додержання цих Мінімальних вимог.