Проведено позапланову перевірку ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння»

08 вересня 2020

Фахівцями відділу гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Харківській області було проведено позапланову перевірку з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а також ведення робіт, пов’язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, використанням і переробкою мінеральної сировини на ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння».


Головними державними інспекторами відділу гірничого нагляду була проведена нарада з посадовими особами щодо виконання положення та розпорядчих актів підприємства  про проведення  навчання та перевірки знань з питань охорони  праці,  розроблених  на  основі «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» з урахуванням специфіки виробництва та вимог державних  міжгалузевих та галузевих нормативних актів про охорону праці у гірничо- добувній галузі.


Також була приділена увага питанням організації безпечного виконання робіт при експлуатації обладнання підвищеної небезпеки. Працівників виробничого підрозділу ознайомили з основними причинами і наслідками нещасних випадків на виробництві, які сталися останнім часом на об’єктах нафтогазовидобувного комплексу у наслідок особистої необережності працівників та невиконання вимог НПАОП 11.1-1.01-08 «Правила безпеки в нафтогазодобувній промисловості України».
Особлива увага звернута на дотримання протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Доведена інформація про найбільш ефективні способи дотримання протиепідемічних заходів на період карантину у місцях, де відбувається значна кількість контактів між працівниками.
Для запобігання використанню не задекларованої праці та нещасним випадкам на виробництві інспектори надали працівникам консультації та роз’яснення з питань праці.
Працівники підрозділу управління персоналу проінформовані про порядок оформлення трудових відносин, необхідність дотримання норм охорони праці, соціальні гарантії, які громадяни втрачають у разі погодження виконання роботи без офіційного працевлаштування. Інспектори наголосили на неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.