Проводиться спеціальне розслідування нещасного випадку із смертельним наслідком

11 вересня 2020

Головним управлінням Держпраці у Харківській області проводиться спеціальне розслідування нещасного випадку із смертельним наслідком, що стався 28 серпня 2020 року з муляром 4 розряду ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ТРЕСТ ЖИТЛОБУД-1».

Встановлено, що муляр виконував цегляну кладку, стоячи на помості. Під час стропування ящику для розчину, який знаходився на помості, дві вільні петлі зачепилися за поміст який потягнуло донизу разом із муляром, внаслідок чого останній впав з висоти 19 метрів.

На даний час спеціальне розслідування триває. Обставини та причини настання нещасного випадку з’ясовуються відповідно до вимог «Порядку проведення розслідувань та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».

Крім того, проаналізувавши аналогічні випадки, що стались протягом трьох років на ПАТ «ТРЕСТ ЖИТЛОБУД-1» та встановлено, що у 2017 році на підприємстві сталось 4 нещасних випадки, у яких працівники постраждали внаслідок падіння з висоти. У двох випадках потерпілі отримали травми тяжкого ступеню тяжкості, в одному – легкого ступеня та в одному випадку працівник загинув.

У 2018 році сталось 2 випадки падіння з висоти працівників, один з яких важкий, а другий зі смертельним наслідком.

У 2019 році сталось 2 нещасних випадки даної категорії, один з яких важкий, другий зі смертельним наслідком.

За поточний 2020 рік станом на 1 вересня 2020 року на підприємстві сталось 2 нещасних випадки, під час яких працівники підприємства падали з висоти під час виконання робіт, один з яких важкий, а другий зі смертельним наслідком.

Основними причинами настання нещасних випадків – є організаційні причини, тобто низька якість контролю за безпечними прийомами виконання робіт на будівельних об’єктах підприємства.

Фахівці Головного управління Держпраці у Харківській області продовжують нагадувати керівникам та працівникам усіх підприємств про необхідність неухильного виконання правил охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров’я в процесі виробничої діяльності.