Питання виявлення неоформлених працівників та здійснення державного ринкового нагляду обговорено посадовими особами Держпраці під час он-лайн наради

06 вересня 2021

06 вересня 2021 року посадовими особами Державної служби України з питань праці було проведено нараду з  керівниками Головних управлінь (Управлінь) Держпраці в он-лайн режимі на платформі ZOOM.

Від Головного управління Держпраці у Харківській області участь у нараді прийняли начальник Головного Управління Володимир Рожанський та  заступник начальника управління-начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб та інших нормативно-правових актів Ярослав Мельник.

Під час наради було розглянуто динаміку реалізації заходів інспекційної кампанії з питань виявлення неоформлених трудових відносин та здійснення державного ринкового нагляду.

Директором департаменту з питань праці Володимиром Гончаруком було зазначено, що на території України триває третій місяць проведення інспекційних відвідувань, який повинен стати ще результативнішим ніж попередні два місяці кампанії. Так, упродовж двох місяців інспекційної кампанії розпочато 2463 інспекційні відвідування. В ході 1796 відвідувань виявлено 8505 працівників, допущених до роботи без укладення трудових договорів, що свідчить про ретельну підготовку інспекційних заходів за результатами ризикоорієнтованого підходу. Розглянуто динаміку кількості легалізованих працівників по областям.

Проблемні питання при здійсненні державного ринкового нагляду  були відмічені заступником Голови Держпраці Аллою Горбатюк, зокрема підготовка до здійснення заходу, якість проведених перевірок, встановлення фактів введення в обіг продукції, яка не відповідає  вимогам чинного законодавства, винесення постанов про накладення штрафу, співпраця з митною службою, роботи з національною інформаційною системою з ринкового нагляду, складання звітних документів, ін. Надано корисні поради щодо проведення перевірок з ринкового нагляду.

Керівники Головних управлінь (Управлінь) Держпраці доповідали стосовно питань наради.