Розслідування лабораторно підтверджених випадків інфікувань медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19 тривають

27 серпня 2021

Станом на 27 серпня 2021 року з початку пандемії до Головного управління Держпраці у Харківській області надійшли повідомлення щодо гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 по 1014 медичним працівникам, з них 50 повідомлень щодо смертельних випадків. Завершено розслідування по 845 випадкам, з них пов’язано з умовами праці 550 випадків. З 50 розслідувань гострих професійних захворювань зі смертельними наслідками завершено розслідування за 48 випадками, з них 12 випадків пов’язано з умовами праці.

Фахівцями відділу з питань гігієни праці Головного управління Держпраці у Харківській області постійно ведеться превентивна робота з керівниками та медичними працівниками закладів охорони здоров’я щодо здійснення профілактичних заходів, направлених на недопущення інфікування COVID-19 та поширення захворювання серед медичних працівників.

Так, з початку інформаційно-роз’яснювальної кампанії проведено 54 виїзні робочі наради у лікувально-профілактичних закладах Харківської області, під час яких розглянуто причини інфікування медичних працівників за результатами аналізу завершених розслідувань, що пов’язані з умовами праці. Обговорено заходи, які необхідно впровадити для профілактики інфікування медичних працівників, діяльність яких пов’язана з виконанням трудових обов’язків в умовах підвищеного ризику інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19.  Акцентується увага на доцільності вакцинації медичних працівників.