Розслідування лабораторно підтверджених випадків інфікувань медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19 тривають

26 листопада 2021

Одним із напрямків роботи Головного управління Держпраці у Харківській області є проведення спеціальних розслідувань гострих професійних захворювань зі смертельними наслідками медичних працівників, діяльність яких пов’язана з виконанням трудових обов’язків в умовах підвищеного ризику інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, відповідно до «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого Постановою КМУ від 17.04.2019 за №337.

Станом на 26 листопада 2021 року з початку пандемії до Головного управління Держпраці у Харківській області надійшли повідомлення щодо гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 по 1192 медичним працівникам, з них 59 повідомлень щодо смертельних випадків. Завершено розслідування по 979 випадкам, з них пов’язано з умовами праці 652 випадків. З 59 розслідувань гострих професійних захворювань зі смертельними наслідками завершено розслідування за 53 випадками, з них 13 випадків пов’язано з умовами праці.

За результатами проведених розслідувань лікарі з гігієни праці Головного управління Держпраці у Харківській області надають рекомендації до плану заходів щодо запобігання гострих професійних захворювань, пов’язаних з інфікуванням на COVID-19 у подальшому.