Сьогодні у Харкові оголошено траур у зв’язку з похованням міського голови Геннадія Адольфовича Кернеса

23 грудня 2020

Після трьох місяців лікування від ускладнень коронавірусної інфекції, вночі на 17 грудня 2020 року, в німецькій клініці «Шаріте» помер міський голова  Геннадій Адольфович Кернес.

Сьогодні, 23 грудня 2020 року, відбудеться поховання мера на почесній алеї центрального кладовища №2. Цей день оголошено днем жалоби у зв’язку з проведенням траурних заходів, приспущені державні прапори і прапори міста Харкова на будівлях і спорудах органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій. Також будуть скасовані всі розважально-концертні заходи та спортивні змагання.

Геннадій Кернес народився 27 червня 1959 року у місті  Харкові. Трудову діяльність розпочав у 1976 році на харківському заводі «Світло шахтаря». Понад десять років працював на державних підприємствах. Був обраний міським головою Харкова у 2010 році. До цього, з 2002 року був секретарем Харківської міської ради. У квітні 2014 року після здійснення замаху на його вбивство – він отримав вогнепальне поранення у спину – Геннадій Адольфович був змушений пересуватися на інвалідному візку. 4 листопада 2020 року Харківська міська територіальна виборча комісія вдруге визнала Геннадія Кернеса обраним міським головою.

Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (5 липня 2012) — за значний особистий внесок у підготовку і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, успішну реалізацію інфраструктурних проектів, забезпечення правопорядку і громадської безпеки під час турніру, піднесення міжнародного авторитету Української держави, високий професіоналізм. Відзначений Золотим знаком Міжнародної асоціації «Поріднені міста» (2012 р.), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2006 р.), Почесною відзнакою Харківської обласної ради «Слобожанська слава» (2003 р.), Відзнакою Предстоятеля Української Православної Церкви за особливі заслуги перед УПЦ (2011 р.), подяками та дипломами релігійних, ветеранських, освітніх об’єднань, Почесною грамотою Верховної Ради (2013 рік), XVII щорічною премією України «Людина року»  в номінації «Міський голова року».

Кандидат наук з державного управління (2013 р.).

Висловлюємо щирі співчуття сім’ї та рідним Геннадія Адольфовича.

Світла та вічна пам’ять …