Суб’єкти господарювання, які експлуатують газове обладнання, будуть перевірено на готовність до опалювального періоду

06 вересня 2021

Одним із напрямків роботи Головного управління Держпраці у Харківській області являється забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання міста Харкова та Харківської області під час опалювального періоду.

На даний час фахівцями Головного Управління проводяться позапланові заходи за листами суб’єктів господарювання щодо перевірки об´єктів підвищеної небезпеки до опалювального періоду 2021-2022рр.

Газове обладнання та газопроводи суб’єктів господарювання господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери міста та області знаходяться на технічному обслуговуванні АТ «ХАРКІВГАЗ», АТ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ» та підприємств, які мають Дозволи від органу Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та технічне обслуговування згідно «Порядку  видачі дозволів  на виконання  робіт підвищеної небезпеки  та на експлуатацію  (застосування) машин, механізмів, устаткування  підвищеної небезпеки», затвердженого  Постановою  КМУ № 1107 від 26.10.2011.

Під час перевірок суб’єктів господарювання, які експлуатують газове обладнання, посадовцями проводяться семінари – наради та круглі столи щодо надійної та безпечної експлуатації систем газопостачання в опалювальний період. При цих зустрічах зазначається про необхідність та своєчасність забезпечення планово-профілактичних, аварійно-відновлювальних робіт на котельних та топкових, системах димовідведення, утримання  в належному  стані приміщень, де розміщено газовикористовуюче обладнання, зокрема необхідності перевірки справності контрольно-вимірювальнимх приладів та автоматики безпеки котельних та топкових, проведення перевірки газопроводів на герметичність.

Зазначається, що для продовження  терміну служби  газопроводів, потрібно виконувати своєчасне і якісне комплексне приладове обстеження, слідкувати за їх технічним станом, упроваджуючи нові передові методи  будівництва, капітального  ремонту.  Вирішення цих задач  досягається  постійним наглядом  та  підтримкою в справному  стані  газопроводів, запірної, регулюючої арматури, технологічного обладнання  та газових приладів  і апаратів.

Окрему увагу приділено навчанню працівників з питань охорони праці. Наголошується, що до експлуатації газовикористовуючого обладнання може бути допущений тільки персонал, який пройшов навчання відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

За результатами проведених заходів будуть оформлені відповідні розпорядчі документи.