Тривають інспекційні відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин

16 вересня 2020

Головним управлінням Держпраці у Харківській області на виконання окремого Доручення т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці, з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», продовжуються інспекційні відвідування з питань дотримання вимог чинного законодавства про працю в частині належного оформлення трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях будівельної галузі.

В ході здійснення заходу державного контролю працівникам окремо наголошено про переваги задекларованої праці, а саме: це регулярна заробітна плата, страхування на випадок безробіття, страхування від нещасного випадку на виробництві, страхування на випадок тимчасової непрацездатності, безпечні та здорові умови праці. Проінформовано громадян, яких гарантій позбавляється працівник у разі укладання цивільно-правової угоди або неофіційного працевлаштування.

Одночасно роботодавцям роз’яснено, що за фактичний допуск працівників до роботи без оформлення трудового договору (контракту) передбачена кримінальна, адміністративна та фінансова відповідальність.

Нагадуємо, що з 1 вересня 2020 року інспекторами праці розпочаті інспекційні відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин усфері сільського господарства, будівництва, торгівлі, громадського харчування, готельно-ресторанного бізнесу, транспорту і кур’єрської діяльності.