Управління Держпраці прийняло участь у вебінарі щодо проведення розслідування випадків гострих професійних захворювань

31 березня 2021

Відділом з питань гігієни праці Головного управління Держпраці у Харківській області прийнято участь в онлайн вебінарі Департаменту з питань праці Держпраці на тему: «Розслідування професійних захворювань медичних працівників».

Під час заходу були розглянуті проблемні питання проведення розслідування випадків медичних працівників хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Розглянуто зміни «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 за №337, внесені постановою КМУ від 5 січня 2021 р. № 1 «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників» у п. 1411. Наголошено на необхідності дотримання під час розслідування зазначених випадків оперативності, об’єктивності та неупередженості.

Фахівцями Управління Держпраці було зазначено, що станом на 31 березня 2021 до Головного управління Держпраці у Харківській області надійшли повідомлення щодо гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 по 898 медичним працівникам. На теперішній час закінчено розслідування по 602 випадкам інфікування медичних працівників. За їх результатами комісіями, шляхом голосування, прийнято рішення щодо наявності зв’язку захворювання з умовами праці по 387 випадках. З отриманих повідомлень 38 направлялись за смертельними випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19 у медичних працівників.