Відбулось засідання обласної робочої групи з питань підвищення мінімальної заробітної плати, рівня оплати праці та легалізації зайнятості

19 лютого 2021

Сьогодні, 19 лютого 2021 року, у приміщенні Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації відбулося засідання обласної робочої групи з питань підвищення мінімальної заробітної плати, рівня оплати праці та  легалізації зайнятості.

Головне управління Держпраці  у Харківській області в особі Наталії Фірсовой також прийняло участь у розгляді питання щодо стану роботи з подолання тіньової зайнятості та визначені основних завдань на 2021 рік.

Під час засідання присутні представники установ, організацій та територіальних органів – члени робочої групи звітували про проведену роботу з зазначених питань.

Було відмічено, що Головним управлінням Держпраці у Харківській області протягом 2020 року систематично проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота з питань недопущення до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин на виїзних  семінарах, засіданнях круглих столів, робочих груп та під час планових та позапланових заходах державного нагляду (контролю). Також,  було проведено 341  інспекційне відвідування з питань оформлення трудових відносин. Всього за результатами перевірок виявлено 114 суб’єктів господарювання, які використовують найману працю без належного оформлення трудових відносин,  виявлено 526  працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин, з них:

  • 485 працівників, які працювали без укладення (оформлення) трудового договору;
  • 73 працівників, що виконують роботу на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору;
  • 5 працівників, з якими укладено (оформлено) трудовий договір, але допущені до роботи без повідомлення ДПС.

За результатами інспекційних відвідувань 111 матеріалів  направлено до правоохоронних органів.

За результатами інспекційних відвідувань з 98 особами укладено (оформлено) трудовий договір.

Також, трудовий договір укладено (оформлено) з 1952 особами за результатами відвідування роботодавця з метою інформування його та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю та з 6643 особами в ході інформаційно-роз’яснювальної роботи.

Для відстеження результатів проведених заходів до ГУ ПФУ та ГУ ДПС в Харківській області направляються листи щодо надання інформації про прийнятих працівників та сплати ЄСВ по об’єктах та виявлених неоформлених працівниках.

Слід зазначити, що на теперішній час єдиним органом, який має право встановити факт існування трудових відносин при наявності трудового спору – це судова інстанція.

Заявникам роз’яснюється їх право на звернення до суду та надання до Головного управління винесених судових рішень про встановлення факту неоформлених трудових відносин для накладання фінансових санкцій.

З метою запровадження сталої спільної роботи широкого кола державних органів щодо зниження рівня незадекларованої праці при Головному управлінні Держпраці у Харківській області було створено постійно діючу робочу групу, якою було проведено аналіз кількості застрахованих осіб, стану незадекларованої праці в регіоні, їх динаміки та загальних тенденцій щодо визначення найбільш ризикованих сфер господарювання та категорій роботодавців, було розроблено проект паспорту неформальної зайнятості та розроблено проект плану інформаційних та інспекційних заходів на 2021 рік щодо запобігання неофіційного працевлаштування.