Виробника м`ясних виробів – ТОВ «МК РІАЛ» буде перевірено на предмет додержання вимог законодавства про охорону праці

17 лютого 2021

На виконання річного плану здійснення заходів державного контролю на 2021 рік фахівцями відділу нагляду в машинобудуванні, енергетиці, в АПК та СКС управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Харківській області під головуванням начальника управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Дмитра Гриня було розпочато планову перевірку дотримання вимог законодавства про охорону праці в ТОВ «МК РІАЛ». Основним напрямком діяльності комбінату є виробництво м`яса і м`ясних виробів виключно з натуральної українського сировини, оптова торгівля свининою в напівтушах і субпродуктами.

Під час проведення заходу, комісією буде перевірено стан додержання вимог законодавства про охорону праці, а саме: організація проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, безпечна експлуатація та ремонт (технічного обслуговування) засобів виробництва, а саме: машин і механізмів, які задіяні у виконанні технологічних процесів з виробництва м’яса та м’ясних продуктів, що є ключовими чинниками попередження виробничого травматизму.

Виходячи з виду діяльності ТОВ «МК РІАЛ», в першу чергу було акцентовано на необхідності додержанні вимог нормативно-правових актів: «Правила охорони праці для працівників м’ясопереробних цехів» (НПАОП 15.1-1.06-99), «Правила охорони праці для працівників виробництв забою та первинної обробки тваринницької сировини» (НПАОП 15.1-1.07-99).

Фахівці Управління Держпраці приділяють увагу питання щодо проведення декларування та наявності дозволів на застосування та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; своєчасного проведення експертних обстежень та технічних оглядів; своєчасного проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників; навчання і допуск до виконання робіт працівників підприємства.

Зазначено, що навчання та систематичне підвищення рівня знань працівників з питань охорони праці – один з основних принципів державної політики в галузі охорони праці, фундаментальна основа безпеки праці та необхідна умова вдосконалення управління охороною праці та забезпечення ефективної профілактичної роботи щодо запобігання аварій і травматизму на виробництві.

Також, на початку перевірки з працівниками підприємства було проведено семінар щодо дотримання карантинних вимог, виконанні протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, під час виробничого процесу в місцях, де відбувається та/або може відбуватися значна кількість контактів між працівниками. Керівництву підприємства було наголошено на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та необхідності дотримання законодавства з охорони праці.

За результатами заходу державного нагляду (контролю) буде складено Акт перевірки.